Mesafeli Satış Sözleşmesi

Mesafeli Satış Sözleşmesi

Petite Mothers

1.1. REFACTORY LABS YAZILIM ARGE LİMİTED ŞİRKETİ

Fatih Sultan Mehmet Mh Poligon Cd Buyaka 2 Sitesi 3. Blok No:8C/1 Ümraniye/İSTANBUL

Alemdağ V.D. 7341541667

Tic.Sic.No: 147368-5

Bundan sonra “Petite Mothers Eğitim Akademisi ve Danışmanlık Hizmetleri”  olarak ya da “Petite Mothers” olarak anılacaktır.

Petite Mothers ®, Refactory Labs Yazılım ArGe Limited Şirketi’nin tescilli markasıdır.

1.2 ALICI

Sözleşmeye konu Petite Mothers Online İngilizce Danışmanlık ürününü, bu sözleşme şartları ile online olarak satın alan kişi veya kurumdur. Hizmetin öğrenci üzerinde yürütülmesinde hak, yetki ve sorumluluk sahibi olan kişidir. Eğitimin çocuğa hediye edilmesi halinde hizmetler bütününün yürütülmesinde Petite Mothers nezdinde çocuğun kanuni temsilcisi hak, yetki ve sorumluluk sahibidir. Kardeş paketlerinde çocuğu kanunen temsil etmeye yetkili olduğu müddetçe iki kardeşin velisi ayrı bireyler olabilir.

2- ALICI (Öğrenci Velisi)

Adı– Soyadı/Unvanı : 

T.C. Kimlik No/ Vergi No.

Adres

Telefon no:

E-Posta adresi: 

2.- SÖZLEŞME’NİN KONUSU VE KAPSAMI

2.1 İşbu Sözleşmenin konusunu; ebeveyn ve çocuklara online ve dijital olarak aşağıda belirlenen şartlarda, internet üzerinden, yabancı dil eğitimi ve koçluğu verilmesi ile ilgili olarak tarafların hak ve yükümlülüklerinin belirlenmesi oluşturur. Bu Sözleşme’nin konusu, ALICI’nın (veli) Petite Mothers’ya ait www.petitemothers.com (İnternet Sitesi) internet sitesi üzerinde elektronik ortamda siparişini verdiği aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve hizmet sağlanması ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin belirlenmesidir.

3.-ÜRÜN/HİZMETİN SÜRESİ ve KULLANIMI

3.1 Sözleşmeye konu olan Ürün/Hizmetin süresi, abonelik süresi kadardır.

3.2 Petite Mothers hizmeti ve içeriği kişisel, ticari olmayan kullanım içindir.  Petite Mothers ALICI’lara abonelik süresince yazılımları kullanma hakkı (erişim) hizmeti verir. ALICI bu sözleşmeyi imzalamakla  içeriği yeniden dağıtmayacağına ya da devretmeyeceğine söz vermiş olur.

4.- SÖZLEŞME KONUSU EĞİTİM HİZMETİNİN TEMEL NİTELİKLERİ VE FİYATI (KDV DAHİL)

4.1 ÜÇ (3) AYLIK EĞİTİM&KOÇLUK&YAZILIM PAKETİ

1-. Temel yazılım: 12 hafta erişim

2-. Yardımcı yazılım: 12 hafta erişim

3-.Kütüphane yazılımı: 12 hafta erişim

2-. Bir canlı ders saatinin süresi:  (4,5,6 yaş için) 20 dakika

    (7,8,9 yaş için) 25 dakika

3-. 3 aylık toplam canlı ders saati adedi: 12 adet

4-. Eğitim koçu görüşmesi adedi: 12 (haftalık maksimum 15 dk)

5-. Eğitim koçundan aylık  dijital (mail yoluyla) ilerleme raporu: 3 adet

6-. İngilizce öğretmeninden aylık dijital (mail yoluyla) ilerleme raporu: 3 adet

7-. Toplam ücret:  3600 TL

8-. Ödeme Şekli ve Planı: Kredi Kartı&havale

9-. Eğitim bedeli, Petite Mothers adına, Petite Mothers Eğitim Akademisi tarafından ALICI’dan elektronik ortamda tahsil edilecektir. ALICI eğitim bedelini www.petitemothers.com ‘a ödemekle Petite Mothers’a ödemiş sayılacaktır.

4.2-. ON İKİ (12) AYLIK EĞİTİM&KOÇLUK&YAZILIM PAKETİ

1-. Temel yazılım: 52 hafta erişim

2-. Yardımcı yazılım: 52 hafta erişim

3-.Kütüphane yazılımı: 52 hafta erişim

2-. Bir canlı ders saatinin süresi: (4,5,6 yaş için) 20 dakika

    (7,8,9 yaş için) 25 dakika

3-. 12 aylık toplam canlı ders saati adedi: 52 adet

4-. Eğitim koçu görüşmesi adedi: 12+6+3+3 (üç aylık periyodların sayılarını ifade eder)

5-. Eğitim koçundan aylık  dijital (mail yoluyla) ilerleme raporu: 12 adet

6-. İngilizce öğretmeninden aylık dijital (mail yoluyla) ilerleme raporu:12 adet

7-. Toplam ücret:  12.960 TL

8-. Ödeme Şekli ve Planı: Kredi Kartı&havale

4.3 DOKUZ (9) AYLIK EĞİTİM&KOÇLUK&YAZILIM PAKETİ

1-. Temel yazılım: 9 ay erişim

2-. Yardımcı yazılım: 9 ay erişim

3-.Kütüphane yazılımı: 9 ay erişim

2-. Bir canlı ders saatinin süresi:  (4,5,6 yaş için) 20 dakika

    (7,8,9 yaş için) 25 dakika

3-. 9 aylık toplam canlı ders saati adedi: 36 adet

4-. Eğitim koçu görüşmesi adedi: 12+6+3  (üç aylık periyodların sayılarını ifade eder)

5-. Eğitim koçundan aylık  dijital (mail yoluyla) ilerleme raporu: 9 adet

6-. İngilizce öğretmeninden aylık dijital (mail yoluyla) ilerleme raporu: 9 adet

7-. Toplam ücret:  9600 TL

8-. Ödeme Şekli ve Planı: Kredi Kartı&havale

4.4 Kardeş Paketi:

1.Kardeş paketlerinde 2 veya üzeri kardeşlerde 2.kardeşe üzerinden %5 indirim uygulanır. 3 ve üzeri kardeşler de indirim oranı sabit %5 dir. İndirimli paket satın almalarında 2.kardeşe indirimli tutar üzerinden %5 indirim sağlanır. 3 ve üzeri her kardeş için indirimli paket fiyatının %5 kadarı sabit indirim uygulanır.

2. Veli seminerlere 2 çocuk velisi olarak katılım sağlar. 

3. Ana yazılım ve yardımcı yazılım tüm kardeşlere ayrı ayrı tanımlanır.

4. Kütüphane yazılımı kardeşlere ortak tanımlanır. Bu ortak kullanım hiçbir kısıtlamaya neden olmaz. Her çocuk dilediği kitabı dilediği vakitte ve sürede okuyabilir. İki kardeş aynı anda farklı cihazlardan uygulamaya erişebilir. Petite Mothers iki kardeş için iki cihazdan erişim hakkı sağladığında taahhüt ettiği hizmeti sağlamış olur. ALICI’nın evdeki cihaz kısıtı ile hizmetten tam olarak faydalanamaması Petite Mothers’ın sorumluluğunda değildir. Hiçbir surette hak, iade veya ödeme talep edilemez. 

5. İndirim kuponu kullanımı halinde, alıcının ödediği miktar fatura tutarında belirtildiği gibidir.

5- EĞİTİM KOÇLUĞU

5.1-Birlikte çalışacağı eğitim koçlarını seçmek ve aileye atamak Petite Mothers’ın yetki ve sorumluluğudur. Zaman zaman aileye atanan eğitim koçları kurumdan ayrılma, doğum iznine çıkma vs gibi sebeplerle değişebilir. Gerekli gördüğü durumlarda değişiklik yapmak Petite Mothers’ın yetki ve sorumluluğundadır. Eğitim koçları takip sistemleri üzerinden öğrencilerin tüm kullanımlarını görüntüler. Haftada bir ALICI (veli) ile telefon görüşmesi yapar. Kullanımları beyan eder, yönerge, öneri, tavsiyelerde bulunur. Petite Mothers Eğitim koçu tüm yazılımlar ve canlı derslere dair değerlendirmeyi yapmakla, görüşme hizmetini sağlamış kabul edilir. Bunun en az süresi 5-8 dakika olmakla birlikte maksimum 15 dakika sürer. Eğitim koçu bir sonraki randevusuna gecikmemek için 15 dakika sonra erdiğinde telefon görüşmesini sona erdirme hakkına sahiptir. 

5.2- Eğitim koçu randevu takviminde her danışanı için 15 dakika süreli randevu açar. Bu randevunun alınabileceği link mail ve Google Classroom aracılığı ile duyurulur. Seminerde ALICI sistem hakkında bilgilendirilir. Petite Mothers semineri düzenlemekle taahhüt ettiği hizmeti sağlamış sayılır. Seminere katılmayan ALICI Petite Mothers’tan bireysel sözlü&dijital&görsel ilave materyaller ile birebir randevu alma eğitimi hizmeti veya kendi adına randevu alınmasını talep edemez. ALICI takvimden kendine uygun zaman diliminde randevu alır. 

5.3- Randevu oluşturulduktan sonra ALICI’ya randevu aldığı saati hatırlatan bir mail gelir. ALICI randevu aldığı saati unutursa bu mailden öğrenebileceği konusunda seminerlerde bilgilendirilir. Bu mailin ulaşmaması halinde randevu işlemini tamamlamadığı konusunda bilgilendirilir. Randevu alma işlemi konusunda ALICI’yı seminerde bilgilendirmek ile Petite Mothers ALICI’ya taahhüt ettiği hizmeti sunmuş kabul edilir. Seminere katılsın veya katılmasın randevu alma işlemini gerçekleştiremeyen ALICI Petite Mothers’ı sorumlu tutamaz. O haftaki randevu hakkını kaybetmiş olur.

5.3 ALICI Petite Mothers’ı randevu oluşturmaya zorlayamaz. Mail, Google Classroom’dan duyurulan link aracılığı ile randevu almayan ALICI haftalık görüşme hakkını kaybetmiş olur. Haftalık görüşmeler sonraki haftaya nakledilmez. Eğitim koçunun takviminde her danışmanı için yeteri kadar yer açtığında Petite Mothers taahhüt ettiği hizmeti sunmuş kabul edilir. Randevu aldığı saatte eğitim koçu Petite Mothers şirket hattı üzerinden aramayı gerçekleştirir. Petite Mothers görüntülü arama veya konferans programı kullanmaya zorlanamaz.

5.3 Petite Mothers eğitim koçu randevu saatinde ALICI’yı arar. ALICI yanıtlamaz ise 8 dakika boyunca 2-3 kere arar. Kaç kere arama gerçekleştirildiğine bakılmaksızın 8 dakika içinde meşgule veren, aramayı yanıtlamayan ALICI görüşme hakkını kaybetmiş olur. Aramanın gerçekleştirilmesi ve 8 dakika boyunca iletişim kurulmaya çalışılması ile Petite Mothers ALICI’ya karşı sorumluluğunu yerine getirmiş kabul edilir. Eğitim koçu ulaşamadığı veliye 8 dakikanın sonunda ALICI’nın belirttiği mail hesabına mail bildirimi atar. 

5.4 Eğitim koçu ile alınan randevular 12 (on iki) saate kadar iptal edilebilir veya değiştirilebilir. Fakat randevu saati sonrası aramaya cevap verilmemesi halinde ALICI aynı hafta için tekrar randevu alma hakkına sahip değildir. Petite Mothers ALICI’nın yanıt vermediği randevular için ilave hizmette bulunmaya zorlanamaz.

5.5. Eğitim koçu 4 hafta sonunda, yazılım kullanımlarını özetleyen 4 haftalık raporu ALICI’nın belirttiği mail adresine mail bildirimi olarak atar. ALICI maili okumasa, okumadan silse, görmese, mailinin şifresini kaybetse dahi, Petite Mothers taahhüt ettiği hizmeti vermiş kabul edilir. Petite Mothers ALICI’nın mailine girme veya mail hesabı şifrelerini temin etmekle, mailleri tekrar göndermekle yükümlü tutulamaz.

5.6 Eğitim koçları ile görüşmeler periyoda dayalıdır. İlk üç aylık zaman dilimi için hafta bir olmak üzere 12 görüşme, sonraki üç ay için iki haftada bir olmak üzere 6 görüşme, sonraki üçer aylık periyodların her biri için aylık bir görüşme şeklindedir. Paket içeriklerinde bu durum ayrıca belirtilmiştir.

6-.  CANLI DERSLER

6.1 GENEL HÜKÜMLER

1-. Tüm dersler internet alt yapısı üzerinden online uzaktan eğitim şeklinde yapılır. ALICI’nın işbu sözleşmeye dayanarak yüz yüze ders talep etme hakkı yoktur. Birlikte çalışacağı eğitimcileri seçmek ve aileye atamak Petite Mothers’ın yetki ve sorumluluğudur. Zaman zaman öğretmenin kurumdan ayrılması, doğum iznine ayrılması, farklı yaş grubuna geçmesi vb sebeplerle çocuklara atanan öğretmenlerde değişiklik söz konusu olabilir. Petite Mothers çocukların yaş grubu ve düzeylerine  göre en uygun öğretmeni atamada ve değiştirmede yetki ve sorumluluk sahibidir.

2-. Canlı derslerin başlangıç ve bitiş saatleri, tarihler ile tüm programın evde yürütülmesi ALICI tarafından belirlenir. Dersleri verecek eğitmenlerin seçimi, derslerin yönetimi ve programlanması hakkı Petite Mothers’a aittir.

3-. Bir canlı dersin süresi 4-5 ve 6 yaşını doldurmuş çocuklar için 20 dakikadır. 7,8 ve 9 yaşını doldurmuş çocuklar için ise 25 dakikadır.

4-. Ülke sınırları tamamında etki eden, internet bağlantısında kesintiye neden olan olağanüstü hal, deprem gibi beklenmedik sebeplerden dolayı veya zorlayıcı diğer nedenlerle canlı dersler kesintiye uğrayabilir, ALICI verilen yazılımları geçici olarak kullanamayabilir. Petite Mothers tüm bu durumlarda canlı dersleri tamamlamayı vadeder. Abonelik süresi bitse de Petite Mothers vadettiği dersleri en geç 6 (altı) ay içinde tamamlar. İnternet bağlantısı özelinde yaşanan sorunlar ALICI sorumluluğundadır. Petite Mothers’dan hak talep edilemez, sorumluluk yüklenemez.

5-. Ulusal Bayram ve Genel tatil günlerinde (resmi ve dini bayram günlerinde) eğitmenlerin canlı ders verip vermemeleri Petite Mothers’ın insiyatifindedir. Bununla beraber eğitmenler takvimlerinde tüm ALICI’lara yetecek miktarda boşluk açıp her hafta için bir kere olmak üzere canlı ders randevusu alma imkanı oluşturacaklardır. Tatil günleri nedeniyle herhangi bir hak kaybı yaşanmayacaktır.

6.2- CANLI DERSLERE DEVAM ŞARTLARI

1- Petite Mothers öğretmeni, randevu takviminde her öğrencisi için yaşına uygun olacak şekilde 20 veya 25 dakikalık randevu açar. Bu randevunun alınabileceği link mail ve Google Classroom aracılığı ile duyurulur. Seminerde ALICI sistem hakkında bilgilendirilir. Petite Mothers semineri düzenlemekle taahhüt ettiği hizmeti sağlamış sayılır. Seminere katılmayan ALICI Petite Mothers’tan bireysel sözlü&dijital&görsel ilave materyaller ile birebir randevu simülasyonu hizmeti talep edemez. ALICI takvimden kendisine uygun zaman diliminde randevu almaya hak sahibi ve yükümlüdür.

2- Randevu oluşturulduktan sonra ALICI’ya, içinde randevu saati ve canlı ders (zoom) bağlantı linki bulunan bir mail gelir. ALICI randevu aldığı saati unutursa bu mailden öğrenebileceği veya canlı ders (zoom) bağlantısını kaybederse yine aynı mailde bulabileceği konusunda seminerlerde bilgilendirilir. Bu mailin ulaşmaması halinde randevu işlemini tamamlamadığı konusunda bilgi verilir. Randevu alma işlemi konusunda ALICI’yı seminerde bilgilendirmek ile Petite Mothers ALICI’ya taahhüt ettiği hizmeti sunmuş kabul edilir. Seminere katılsın veya katılmasın randevu alma işlemini gerçekleştiremeyen ALICI Petite Mothers’ı sorumlu tutamaz. O haftaki canlı ders hakkını kaybetmiş olur.

3- ALICI Petite Mothers’ı canlı ders randevusu oluşturmaya zorlayamaz. Mail, Google Classroom’dan duyurulan link aracılığı ile randevu almayan ALICI haftalık canlı ders hakkını kaybetmiş olur. Haftalık canlı dersler sonraki haftaya nakledilmez. İngilizce öğretmeni takviminde her öğrencisi için yeteri kadar yer açtığında Petite Mothers taahhüt ettiği hizmeti sunmuş kabul edilir.

4- İngilizce öğretmeni, randevu saatinde mail yoluyla paylaşılan (zoom) bağlantı linkini aktif hale getirerek ALICI’nın canlı derse katılmasını bekler. ALICI’nın randevuya gelmemesi durumunda İngilizce öğretmeni 8 dakika boyunca bağlantıyı açık tutar. 8 dakika içinde canlı ders bağlantısına katılmayan ALICI o haftaki canlı ders hakkını kaybetmiş olur. Canlı ders (Zoom  programı) bağlantısının açılması ve 8 dakika boyunca katılımcının beklenmesi ile Petite Mothers ALICI’ya karşı sorumluluğunu yerine getirmiş kabul edilir. İngillizce öğretmeni 8 dakikanın sonunda ALICI’nın belirttiği mail hesabına mail bildirimi atar. 

5-Canlı dersi kaçıran ALICI’nın hiçbir surette aynı hafta içinde randevu oluşturma, ders talep etme hakkı yoktur. Şayet ALICI randevu alırsa eğitmen randevuyu mesaj atmaksızın, açıklama yapmaksızın iptal etme hakkına sahiptir.

6- İngilizce öğretmeni ile alınan canlı ders randevuları 12 (on iki) saate kadar iptal edilebilir veya değiştirilebilir. Fakat randevu saati sonrası canlı ders (Zoom programı) bağlantısına katılmaması halinde ALICI aynı hafta için tekrar canlı ders randevusu alma hakkına sahip değildir. Petite Mothers ALICI’nın almadığı canlı ders randevuları için ilave hizmette bulunmaya zorlanamaz. 

7- ALICI’nın belirlenen randevu saatinden 10 dakika önce internet bağlantısını, cihazının şarjını, mikrofon ve kulaklık ayarlarını kontrol etmesi ve 5 dakika önce (zoom) bağlantı linkine tıklaması gerekmektedir. Ön hazırlık yapılmadığı takdirde yaşanılan teknik sıkıntılar ALICI’nın sorumluluğundadır. ALICI’nın canlı derse geç katılması durumunda söz verilen sürenin kalan kısmında ders yapılır. ALICI geç kaldığı ders dakikalarının iadesini talep etme hakkına sahip değildir.

8- ALICI’nın dersin devamını imkansız hale getiren teknik sorunlar yaşaması halinde İngilizce öğretmeninin insiyatifi ve kararı ile ders sonlandırılır. Bu hak, ALICI’nın ZOOM veya dersin yapılacağı online  programa bağlanması ile devreye girer. Her 12 ders için teknik sıkıntı ile ders tekrar 2  sefere mahsustur. Bu durumda ALICI  Petite Mothers eğitiminin takvimindeki boş zamanlardan yeni bir randevu oluşturma hakkına ve yükümlülüğüne sahiptir. ALICI teknik aksaklıktan dolayı Petite Mothers eğitmenini, takviminde spesifik gün veya saate yeni randevu açmaya zorlayamaz. 

9-Yaşanılan teknik sıkıntıları gidermek ALICI’nın sorumluluğundadır. 2 kez ders hakkının kullanılması halinde 12 haftalık bir periyod içinde  3.bir randevu alma hakkına sahip değildir. Petite Mothers ALICI’nın teknik sorunlar nedeniyle katılmadığı canlı ders randevuları için ilave hizmette bulunmaya zorlanamaz.

10-ALICI’ya teknik sorunlar nedeniyle ilave hak tanınması konusunda hakem olan eğitmenin ortak platformdaki raporlama verileri, Zoom programı kayıtları ve elektronik posta yazışmalarıdır.

11- İngilizce öğretmenleri sıra dışı bir sorun yaşamadıkları sürece canlı ders randevularını iptal etmezler. Şayet böyle bir durum gerçekleşirse, öğretmenler canlı ders randevusundan 12 saat önce ALICI’ya mail ile bilgilendirme yapacak ve iptal edilen dersin o hafta içinde telafi edilmesi için yeni bir randevu talebi göndereceklerdir. 

12- İngilizce öğretmeninin (internet bağlantısı vb.) teknik sorunlar sebebiyle canlı ders randevusuna gecikmesi durumunda, ALICI’ya söz verilen  20 veya 25 dakikalık süre tamamlanacaktır. Petite Mothers, İngilizce öğretmenlerinden kaynaklanan gecikme yahut iptal etme durumlarında ALICI’ya verdiği canlı ders süresini telafi etmekle veya tamamlamakla yükümlüdür. 

13- İngilizce öğretmenleri 4 hafta sonunda, öğrencinin gelişimini özetleyen 4 haftalık raporu ALICI’nın belirttiği mail adresine atarlar. ALICI maili okumasa, okumadan silse, görmese, mailinin şifresini kaybetse dahi, Petite Mothers taahhüt ettiği hizmeti vermiş kabul edilir. Petite Mothers ALICI’nın mailine girme veya mail hesabı şifrelerini temin etmekle, mailleri tekrar göndermekle yükümlü tutulamaz.

6.3-  CANLI DERSLERİN SESLİ, GÖRÜNTÜLÜ KAYIT ALTINA ALINMASI VE BU KAYITLARIN KULLANIM HAKLARI:

1-. İnternet ortamında verilen canlı dersler, eğitim öğretim faaliyetinin amacına uygun olmak kaydıyla, Petite Mothers tarafından 2 hafta süre ile (14 gün) kayıt altına alınır.

2-. Derslere ait kayıtların kişisel veriler içermediği ALICI tarafından kabul ve taahhüt edilmiştir.

3-. Ders kayıtlarının amacı sözleşmede vadedilen hizmeti sağladığımızın taahhütü olmasıdır. Bu kayıtları Petite Mothers’a mail ile gerekçe bildirilmesi ve gerekçenin geçerli kabul edilmesi halinde ALICI’ya mail yolu ile sunulur. Petite Mothers’ın bilgisi ve izni olmaksızın kursiyer veya üçüncü kişiler tarafından kullanımı ve yayılması yasaktır.

4-. Canlı dersler esnasında Petite Mothers’ın bilgisi dışında, ALICI tarafından görüntü veya ses kaydı yapılması yasaktır.

7-. BEYAN VE TAAHHÜTLER, HAK VE BORÇLAR

1-. İşbu Sözleşme’nin tarafları 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun (“Kanun”) ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nden kaynaklanan yükümlülük ve sorumluluklarını bildiklerini ve anladıklarını kabul ve beyan ederler.

2-. Petite Mothers öğrenciye, seviyesine uygun, iş bu sözleşmede belirlenen şartlarda, belirlenen süre ve sayı  kadar, internet altyapısı üzerinden online yabancı dil eğitimi vermeyi taahhüt eder. Ayrıca abonelik süresi kadar 3 bilgisayar yazılımı kullanımını sağlamayı taahhüt eder. Abonelik süreci boyunca eğitim koçu ile satın alınan pakete göre haftalık veya aylık telefon görüşmesi taahhüt eder.

3-. ALICI, www.petitemothers.com.tr web adresinde yer alan Sözleşme konusu yabancı dil eğitimi hizmetinin temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile diğer niteliklerine ilişkin olarak Petite Mothers tarafından yüklenen ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

4-. ALICI, işbu Sözleşmeyi elektronik ortamda teyit etmekle, mesafeli sözleşmelerin akdinden önce Petite Mothers tarafından Alıcıya verilmesi gereken adres, hizmete ait temel özellikler, hizmetin vergiler dahil fiyatı, ödeme ve fiyatı bilgilerini de doğru ve eksiksiz olarak edindiğini teyit etmiş olur.

5-. Kredi kartı ile yapılan ödemelerde, hizmetin ifasından sonra, herhangi bir nedenle ilgili banka veya finans kuruluşunun hizmetin bedelini Petite Mothers’a ödememesi halinde, ALICI kendisine verilen eğitim bedelini en geç 3 (üç) gün içinde Petite Mothers’a ödemekle yükümlüdür. Bu durumun hizmetin verilmesinden önce gerçekleşmesi halinde Petite Mothers hizmet vermek yükümlülüğünden kurtulmuş sayılır.

6-. Ebeveyn  belirlenen hizmetler bütününe ait ücreti, belirlenen vade tarihinde ödemeyi, kabul ve taahhüt eder.

8-. SÖZLEŞMENİN KURULMASI VE YÜRÜRLÜK

8.1-. Sözleşmenin kurulabilmesi için ALICI’nın öncelikle internet Sitesi ana sayfasına girdikten sonra ekranda gördüğü eğitim paketlerinden birini seçmesi, Ad Soyad, e-mail ve kredi/banka kartı bilgilerini girmesi gerekir. ALICI İnternet Sitesi’nden satın alma işlemi yaptıktan sonra, internet sitesi üzerinde yapılan yönlendirmelere uygun olarak eğitimin paketinin seçilmesi, Ön Bilgilendirme Formu’nu elektronik ortamda teyit etmesi, Mesafeli Satış Sözleşmesi’ni elektronik ortamda onaylanması ve ödeme yapılmadan önce Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin 6. maddesi gereği İnternet Sitesi üzerinde yayınlanan; sözleşmeye konu mal ve hizmetin temel nitelikleri, tüm vergiler dahil toplam fiyatı, cayma hakkı kullanılma şartları, süresi, usulü ve taşıyıcıya ilişkin bilgileri ve cayma hakkının kullanılamayacağı durumlara ilişkin bilgileri incelemesi gerekir.

8.2. ALICI, internet sitesinde siparişi onaylamakla sözleşmeye konu ürün/hizmet bedelini ve varsa teslimat masraflarını ödemekle yükümlü olacaktır.

8.3. Sözleşme konusu ürün/hizmet, ALICI’nın Ön Bilgilendirme Formu ve Mesafeli Satış Sözleşmesini onaylamasını müteakip yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile ALICI’nın satın alma işlemini yaptığı Kullanıcı(öğrenci) adına sağlanır. ALICI, Sözleşmeye konu ürün/hizmeti sadece işbu Sözleşme’de tanımlanan Kullanıcı Adı ve Şifresi ile kullanabilir ve Petite Mothers tarafından sağlanan sair hizmetlerden faydalanabilir. ALICI’nın satın aldığı ürün/hizmeti oynatabilmesi için bilgisayarında javascript destekli bir web tarayıcı ve internet bağlantısı bulunması gerekir.

8.4. Petite Mothers, sözleşme konusu ürün/hizmetin ayıpsız sağlanmasından sorumludur.

8.5. Petite Mothers, sipariş konusu hizmetin yerine getirilmesinin imkânsızlaşması halinde sözleşme konusu yükümlülüklerini yerine getiremezse, bu durumu öğrendiği tarihten itibaren en geç 3 gün içinde ALICI’yı bilgilendirir ve tahsil edilen tüm ödemeleri en geç 14 (on dört) gün içinde ALICI’ya tek seferde iade eder. Taksitli ödemelerde banka alıcıya geri ödemeyi taksitli olarak yansıtır. ALICI bunun Petite Mothers’ın insiyatifinde olmadığını bilir.

8.6. Herhangi bir nedenle hizmet bedeli ödenmez veya banka tarafından ödeme iptal edilir ise Petite Mothers ürünün teslimi ve hizmetin sağlanması yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

6.7. Petite Mothers mücbir sebepler nedeni ile sözleşme konusu ürünü hizmeti sağlayamaz ise, durumu ALICI’ya bildirmekle yükümlüdür. Bu durumda ALICI eğitim kaydının iptal edilmesini veya hizmetin sağlanmasının mücbir sebep durumunun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir.

6.8. İşbu Sözleşme uyarınca yapılacak her türlü para iadesi, ALICI tarafına tek seferde yapılacaktır. Ancak ilgili tutarın bankaya iadesinden sonra, paranın ALICI hesaplarına yansıması tamamen banka işlem süreci ile ilgili olduğundan, ALICI, olası gecikmeler için Petite Mothers’ın herhangi bir şekilde müdahalede bulunmasının mümkün olamayacağını ve Petite Mothers tarafından kredi kartına iade edilen tutarın banka tarafından ALICI hesabına yansıtılmasının ilgili bankadan kaynaklanan sebeplerle uzayabileceğini veya taksitler halinde kredi kartına iade edilebileceğini şimdiden kabul etmektedir.

6.9. Petite Mothers, işbu sözleşme ile düzenlenen cayma hakkı, bilgilendirme, teslimat ve diğer hususlardaki yükümlülüklerine dair her bir işleme ilişkin bilgi ve belgeyi 3 (üç) yıl boyunca saklamak zorundadır. Petite Mothers, işbu madde uyarınca saklamakla yükümlü olduğu tüm bilgi ve belgeleri ALICI’nın kendisine belirttiği e-mail adresine ayrıca iletecektir.

6.10. Tüm bu işlemlerden sonra siparişe ilişkin olarak ödeme yapılması gerekir. İşbu Sözleşme, ALICI tarafından internet sitesi üzerinde elektronik ortamda onaylanmak suretiyle akdedilmiş ve derhal yürürlüğe girmiştir. İşbu Sözleşme ticari amaçla yapılmıştır.

En son güncellenme tarihi: 15.04.2021

9-. İÇERİKLER VE YÜRÜTME

9.1. Petite Mothers Online İngilizce Danışmanlığı, İngilizce eğitim alanında, başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar (4-9 yaş arası çocuklara) çözüm sunan online İngilizce eğitim hizmetleri bütünüdür. Aile ortamında öğrenme üzerine kurulmuştur ve her öğrencinin yaşına, günlük temposuna, yeterlilik düzeylerine, kişisel hedeflerine göre gelişmesi üzerine tasarlanmıştır.

9.2. Eğitim ve Danışmanlığın İçeriği: Programa katılan çocukların İngilizce seviye tespitleri bünyemizdeki İngilizce öğretmenleri tarafından belirlenecek, her seviyeye uygun uygulama ve yazılımlar Petite Mothers Eğitim Akademisi tarafından katılımcıya şifreleriyle birlikte verilecektir. Uygulamalar dışında her çocuk haftada bir 20 veya 25 dakika (yaşına uygun şekilde) Native aksanlı İngilizce eğitmenlerle online olarak özel ders alacaktır. Haftada bir maksimum 15 dakika ebeveyn ile yapılan değerlendirme görüşmelerinde çocuğun adaptasyonu takip edilecek, ailenin yürütme kararlılığı teşvik edilecektir.

9.3 Ana Yazılım: Petite Mothers’ın ana yazılımı yapay zeka ile çalışan algoritma temelli yazılımdır. Öğrencinin anlayıp anlamadığını algılayarak içeriği tekrar tekrar dizayn ederek öğrenciye sunar. Ses kaydı ile öğrenciyi konuşturur. Bu ses kayıtları için ortamı Petite Mothers danışmanlarının yönergelerine uygun bir şekilde sağlamak ALICI’nın sorumluluğundadır. Petite Mothers bu yazılımda çocuklara atama yapmaz, günlük kullanım süresi önerir ve yazılımın kendi takip sistemi (LMS) ile okul hesabından takip eder.

9.4 Kütüphane yazılımı: İngilizce’yi 2. dil olarak öğrenen çocuklar için hazırlanmış,  900 adet her seviyeden kitap içeren dijital kütüphanedir. Bu program için Petite Mothers öğrencinin seviyesine göre günlük süre önerisinde bulunur. Atama yapmaz. Öğrenci ve veli (ALICI) istediği kitap&kitapları kendileri seçeceklerdir.

9.5 Yardımcı yazılım: ALICI (veliler) sanal sınıfa kod ile giriş yaparlar. Bu kodun hizmetin başladığı gün aileye ulaştırılmış olması ve gerekli yönergelerin mail ile gönderilmiş olması ile Petite Mothers taahhüt ettiği hizmeti sağlamış olur.  Native çocuklar için hazırlanmış olan okul müfredatı içeriği dahil olmak üzere çoklu içerik sunar. Petite Mothers eğitmenleri bu programda her öğrencinin yaşına&seviyesine uygun atamalar yaparlar. Petite Mothers eğitmenleri haftada 6 gün atama yaparlar. Bu atamalar öğrencilerin ekranında gözükür. Takip sistemi ile öğrencilerini takip ederler. Bu atamaları haftada 6 gün öğrenciye yaptırmak ve yürütmek ALICI’NIN (veli) sorumluluğundadır.

9.6  İçerikler çoklu ortamda kullanılabilir. Gerek tek çocuk gerek kardeş paketlerinde cihazdan cihaza geçiş, yazılımların yürütülmesi için kullanılacak cihazların ve internet bağlantısının temini, yeter sürelerin sağlanması, günlük rutinin uygulanması tümüyle ailenin sorumluluğu ve insiyatifindedir. Kullanımsızlıklardan Petite Mothers hiçbir surette sorumlu tutulamaz. Petite Mothers yönergeleri ve şifreleri mail yolu ile hizmet süresinin ilk gününde vermekle sorumluluğunu yerine getirmiş olur.

9.7 Atamalar öğrenciye özeldir. Petite Mothers Eğitim Akademisinin sunduğu yazılımlar gelişmiş raporlama, performans analizleri ve tablolamaları ile eğitim ve gelişim birimleri için önemli bir çözüm ortağıdır. Ailede farklı bireylerin kullanımı eğitmen ve danışmanlarımızın analizlerindeki yanılsamaya neden olacağından aynı yaşta ve/veya aynı seviyede kardeşler dahi olsa, yazılımları kullanmamaları gerekir. Yazılımların lisansları tek çocuk için alınır, takip sistemleri tekil birey üzerinden raporlama gerçekleştirir. Aile sözleşmede hangi çocuğunu kaydettirmişse yazılım ve derslere o çocuğunun katılacağını teyit ve taahhüt etmiş olur.

10-. BİLDİRİMLER VE DELİL SÖZLEŞMESİ

10.1-. Taraflar yukarıda belirtilen e-posta adreslerine yapılacak her türlü bildirimi kendilerine yapılmış sayılacağını, bu e-posta adreslerinden gönderilen her türlü bildirimlerin kendileri tarafından gönderilmiş sayılacağını kabul ve taahhüt ederler.

10.2-. Taraflar arasında yapılacak her türlü yazışma, mevzuatta sayılan zorunlu haller dışında, elektronik posta aracılığıyla yapılacaktır. Elektronik posta (e-mail) adresi değişikliği konusunda Petite Mothers’a bilgi vermek ALICI’nın sorumluluğundadır.

10.3-. ALICI, işbu Sözleşme’den doğabilecek ihtilaflarda Petite Mothers’ın resmi defter ve ticari kayıtlarıyla, kendi veritabanında, sunucularında tuttuğu elektronik bilgilerin ve bilgisayar ve şirket whatsup hattındaki yazışma kayıtlarının, bağlayıcı, kesin ve münhasır delil teşkil edeceğini, bu maddenin Hukuk Muhakemeleri Kanunu’nun 193. maddesi anlamında delil sözleşmesi niteliğinde olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder.

11- ONLİNE DERSLER ve YAZILIMLAR İÇİN GEREKLİ TEKNİK GEREKSİNİMLER

1-. Petite Mothers  canlı dersler ve yazılımlar için aşağıdaki teknik gereksinimlere, ekipmana, program ve donanımlara ihtiyaç vardır.

2-. ALICI işbu sözleşmeyi imzalamakla belirtilen teknik gereksinimlere, ekipmana, program ve donanımlara sahip olduğunu kabul ve taahhüt etmiştir. ALICI’nın söz konusu teknik gereksinimlere, ekipmana, program ve donanımlara sahip olmaması sebebiyle derslere sağlıklı katılım sağlayamaması halinde Petite Mothers hizmeti ifa etmiş ve ücrete hak kazanmış sayılır, bu durumda Petite Mothers’ın hiçbir sorumluluğu bulunmamaktadır.

Sistem Gereksinimleri

· İnternet Bağlantısı – kablolu yada kablosuz (3G/4G/LTE)

· Mikrofon ve Hoparlör

· Kamera

İşletim Sistemleri

· MacOs X (MacOS 10.7 yada ileri sürüm)

· Windows 10, 8.1, 8, 7

· iOS 7.0 yada ileri sürüm

· iPadOS 13 yada ileri sürüm

· Android 4.0x yada ileri sürüm

Tarayıcılar

· Windows: Edge 12+, IE 11+, Firefox 27+, Chrome 30+

· Mac: Safari 7+, Firefox 27+, Chrome 30+

PC İçin Donanım Gereksinimleri

· İşlemci: Dual Core 2Ghz yada daha ilerisi (i3/i5/i7 yada AMD eşdeğer)

· Bellek: 32GB (önerilen asgari 64GB)

Bant Genişliği Gereksimleri

https://www.speedtest.net ile bağlantınızın hızını kontrol edebilirsiniz.

1’e 1 Video Görüşmesi

· 600 Kbps (up/down) yüksek kaliteli video için

· 1.2 Mbps (up/down) 720p HD video için

· 1.8 Mbps (up/down) 1080p HD video gönderim ve alım için

12- SÜRDÜRME ŞARTLARI

1-. ALICI Petite Mothers’ın kendisine verdiği yönergeleri uygulamayı kabul eder. İşbu sözleşmeyi kabul ederek çocuğu adına bu sorumluluğu üstlenmiş olur. Yönergeleri uygulamak konusunda Petite Mothers’a sorumluluk yüklenemez.

2- Petite Mothers, ALICI’ya uygulamalarının çalıştığı sistem gereksinimlerini mail yoluyla bildirmek suretiyle sorumluluğunu yerine getirmiş olur. Uygulamaların çalışması için bu gereksinimleri sağlamak ALICI’nın sorumluluğundadır. Yetersiz nitelikli cihazların oluşturduğu donma, kapanma gibi sorunlardan veya uyumsuz cihazlardan dolayı yazılımlara erişememekten ötürü Petite Mothers sorumlu tutulamaz.

2-. Petite Mothers her ALICI’ya bir ana, bir yardımcı, bir kütüphane yazılımı tedarik eder. Bu yazılımı ellerindeki cihazlara kurmak için gerek mail yoluyla gerek şirket telefon hattı ve whatsup hattından yönergeler verir. Bu yönergeler doğrultusunda ALICI yazılımları elindeki cihaz veya cihazlara kurmaktan yükümlüdür. Petite Mothers mail yoluyla sistem gereksinimlerini bildirerek sorumluluğunu yerine getirmiş olur. Petite Mothers bireysel sesli&görüntülü materyaller ile kurulum desteği vermekle yükümlü tutulamaz. Ayrıca Petite Mothers farklı aşamalarda ortaya çıkacak sorunlara teknikdestek@petitemothers.com adresi üzerinden de hizmet verir. Elektronik postalara cevap  verme süresi en kısa süre veya en geç 48 saattir. Sorun giderildikten sonraki teşekkür mesajlarına yoğunluk nedeni ile cevap verilemeyebilir.

3-.Petite Mothers yazılımlara ait şifre, QR kod, kullanıcı adlarını vs ALICI’ya dönemin başladığı güne kadar mail yoluyla ulaştırmakla yükümlüdür. Şayet bir gecikme yaşanırsa, gün sayısı adedince ALICI’ya verilen hizmeti uzaktmakla yükümlüdür. Gün sayısının belirlenmesinde Petite Mothers LMS (Learning Management Sistemleri)’nden elde edilen veriler baz alınır.

4-. ALICI, şifreleri vaktinde girip yazılımları kullanmaya başlamamaktan, her ne sebeple olursa olsun Petite Mothers’ı sorumlu tutamaz. Petite Mothers’dan bugünlere ait herhangi hiçbir suretle ödeme veya iade talep edemez.

5-. ALICI, kendisine temin edilen yazılımları çocuğuna uygulatmak, takip etmekle yükümlüdür. Uygulamalara girilmeyen veya kullanılmayan günler için (ALICI)  çocuğun vasisi veya velisi sorumludur. Petite Mothers’dan bugünlere ait hiçbir suretle ödeme veya iade talep edilemez.

6-.Petite Mothers, her çocuğun gelişiminin kendine özel olduğuna inanır. Bu suretle her çocuğun kendine özgü potansiyelini gerçekleştirebilmesi için bireysel eğitime dair dijital materyalleri ALICI’ya sunar. Her çocuk için, her yazılım için günlük süre tayin eder. Hiç bir çocuk için bir ilerleme garanti etmez. ALICI çocuğunun ilerlemesine dair hiçbir yargı veya hedef üzerinden hiçbir surette Petite Mothers’dan hak iddia edemez.

7-.ALICI Petite Mothers’ın her yazılım için günlük olarak önerdiği sürelerde çocuğa yazılımları uygulatmak ile yükümlüdür. Hastalık, çalışma, bir yakının veya aile bireylerinden birinin vefatı, taşınma, cihazın zarar görmesi, cihazın geçici veya kalıcı olarak bozulması, internet bağlantısı, aileye yeni kardeşin katılması vs gibi sebeplerle uygulama kullanımlarına ve/veya canlı derslere ara verilmesi halinde Petite Mothers bundan sorumlu tutulamaz. Hiçbir surette ödeme veya iade talep edilemez. Eğitim koçunun önerdiği süreleri tamamlamayan ALICI Petite Mothers’ı hiçbir koşulda madden veya manen itham edemez. Kullanmadığı süreleri uzatmayı talep edemez. Kullanmadığı yazılımın ücretini talep edemez. Eğitim koçuna elektronik posta (e-mail) atması ve onay mesajı gelmesi halinde canlı dersleri maksimum 6 ay dondurabilir. Canlı dersler için randevu almayan veli canlı ders hakkından vazgeçmiş sayılır. (canlı dersler ile ilgili tüm sözleşme metinleri ilgili maddededir.)

8-. Yeni cihaz temin eden ALICI, cihazı gelinceye kadar yazılımlara ulaşmaktan, sürecin işletilmesinden bizatihi sorumludur. Sistem gereksinimleri mailini dönemin başlamasından 3 hafta önce bildirmesi halinde Petite Mothers sorumluluğunu yerine getirmiş olur. Yeni cihazın tedarik edilip yazılımların yüklenmesine kadar geçecek süreden Petite Mothers sorumlu değildir. Bu sürenin ALICI’ya ek süre olarak tanımlanması talep edilemez. Petite Mothers bununla sorumlu tutulamaz.

14-. İNDİRİM SEBEPLERİ

1-. Ailemizi tanımaya yönelik öntalep formunun doldurulması veya erken kayıt döneminde kayıt olunması halinde Petite Mothers ALICI’ya belli oranlarda indirim hakkı tanıyabilir. İki indirim birleştirilemez(form indirimi ve kardeş indirimi gibi). Petite Mothers kayıtlı velilerine mail listesi üzerinden indirimli alışveriş linki veya indirim kuponu tanımlayabilir. İlgili sürede ilgili linki kullanmayan veli indirim hakkını kaybetmiş demektir. Kontenjan dolması veya indirim süresinin sona ermesinden Petite Mothers sorumlu tutulamaz. ALICI’nın anlaşmadan tek taraflı çekilmesi halinde Petite Mothers uyguladığı indirimi iptal eder. ALICI’ya yansıtılan iade tutarı hesaplanırken, indirimsiz birim fiyatları üzerinden iade gerçekleştirilir. 

14-. KAYIT DONDURMA:

1-. Yukarıda belirtilen hususların dışında iş yoğunluğu, bir yakının vefatı, iş değişikliği, ailevi problemler, yurt içi ve yurt dışı seyahat, çalışma saati değişikliği vs. gerekçeler kayıt iptali için değerlendirmeye alınmayacaktır. Ancak kursiyer tarafından bildirilen gerekçenin Petite Mothers tarafından uygun görülmesi halinde, kursiyere 6 (altı ay) süreli kayıt dondurma hakkı verilebilir. Dondurma süresinin başlamasında ve sona ermesinde eğitim koçunun @petitemothers uzantılı elektronik posta adresi ve ALICI’nın mail adresindeki yazışmalar esas kabul edilir. ALICI’nın e-posta ile bildirdiği talebine e-posta yoluyla gelen onay e-postasındaki tarih ile dondurma devreye girmiş olur. Altı (6) ay sonra eğitime devam etmek istemeyen ALICI ilave uzatma talep edemez. Eğitim hakkından vazgeçmiş kabul edilir.

2-.ALICI kayıt dondurma süreci sonunda eğitime kaldığı haftadan itibaren devam eder.

15-. ÖĞRENCİNİN EĞİTİMİNİ DİĞER KARDEŞE DEVRETME

1.ALICI, kayıtlı çocuğunun yerine başka bir çocuğunu sisteme kaydetmeyi isteyebilir. Bu talebin kabul edilebilmesi için eğitim döneminin %50’sinin aşılmamış olması gerekir. Eğitimin başladığı gün, ilk seminerin yapıldığı gündür. Ödeme tarihi dikkate alınmaz.

2.ALICI, kardeş değişikliği talebini tüm eğitim süreci boyunca yalnızca bir kez yapabilir. Bunun için kendisine gönderilen form, sanal onay hükmündedir. Bu işlem ile kayıtlı çocuğunun tüm hakları ileriye yönelik olarak, eksilmeksizin veya artmaksızın, olduğu haliyle kaydedilen diğer kardeşe geçer.

3. ALICI eğitim ücreti olarak ödediği toplam tutar üzerinden, bir (1) aylık tutarın %40’ı kadarını kendisine verilen Petite Mothers hesabına hizmet bedeli olarak öder. Bu bedelin iadesi her ne sebeple olursa olsun söz konusu değildir. Ödemeyi yaptıktan sonra kendisine e-posta yolu ile gönderilen formu doldurur. Formu onaylayıp gönderdikten en geç 48 saat sonra kardeş için yazılımlara giriş şifreleri ve canlı ders randevu linki kendisine sistemde kayıtlı olan elektronik posta (e-posta) aracılığı ile gönderilir. Gerekli şifre, video ve linklerin mail yolu ile 48 saat içinde bildirilmesi ile Petite Mothers üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmiş olur. Petite Mothers’dan ilave hizmet talep edilemez.

4.Kardeş değişikliği talebi kabul edilen ALICI, süreç boyunca ikinci kez bir daha kardeş değişimi  talebinde bulunamaz. Her ne sebeple olursa olsun ilave hizmet/süre talebinde bulunamaz. Çocuğunun adapte olamaması veya yazılımları kullanmaması vs gibi sorunlardan Petite Mothers’ı sorunlu tutamaz.

5. Kardeş değişikliği süreci başlatıldığında ve tamamlandığında ALICI’ya e-posta yoluyla bilgi verilir.

16-.GİZLİLİK ve REKABET YASAĞI

Taraflar, gerek sözleşme süresince ve gerekse sözleşmenin sona ermesi veya feshi halinde bile, birbirleriyle çalışmaları süresince diğer taraf ile ilgili olarak doğrudan ve/veya dolaylı olarak edindikleri bu sözleşmeye konu faaliyetlerden doğan ticari sır veya özel nitelikteki bilgileri, ticari sonuçları, istatistikî bilgileri, uzaktan eğitim bilgi ve bilgisayar/internet şifrelerini, doküman, eğitim dokümanı vs belgeleri, uzmanlık bilgilerini, üçüncü şahıslara açıklamamayı ve gizliliği tam olarak korumayı kabul, beyan ve taahhüt ederler. Resmi kurum ve kuruluşlar tarafından gelen yasal olarak tedariki zorunlu bilgi istekleri bu maddenin dışında değerlendirilecektir. Resmi kurum ve kuruluşların bu yöndeki bilgi talepleri Tüketici tarafından Petite Mothers Eğitim Akademisi’ne bildirilecektir.

17-. UYUŞMAZLIK VE YETKİLİ MAHKEME 

İşbu sözleşme ile ilgili çıkacak ihtilaflarda; her yıl Ticaret Bakanlığı tarafından ilan edilen değere kadar olan ihtilaflar için Petite Mothers’ın veya Tüketicinin ikametgahının bulunduğu yerdeki İl veya İlçe Tüketici Hakem Heyetleri, söz konusu değerin üzerindeki ihtilaflarda ise İstanbul Tüketici Mahkemeleri ve İcra Müdürlükleri yetkili olacaktır.

18-. YÜRÜRLÜK

18.1. Tüketicinin Petite Mothers internet sitesinde sözleşmeyi kabul etmesi ve ücretini ödemesinden sonra sözleşme yürürlüğe girmiş olur ve taraflar açısından hüküm ve sonuç doğurur. 

18.2. İşbu sözleşmede Petite Mothers’ın yüklenmiş olduğu hizmetler bütünü, satın alınan eğitim paketinin bitişine kadar geçerli olup, bu tarihten itibaren Petite Mothers’ın  ifa yükümlülüğü tamamen ortadan kalkmaktadır. Yazılımlardan kaynaklanan sorunlarda Petite Mothers o yazılıma mahsus olmak üzere erişim sağlanamayan süreyi aileye ilave olarak tanımlar. Bu süreden sonra Petite Mothers’dan ilave uzatma talep edilmeksizin ifa sorumluluğu kalkar. Tüm uzatma, dondurma ve yeniden başlatmalarda hakem eğitim koçunun @petitemothers uzantılı elektronik posta adresi ile ALICI’nın mail adresinde yaptıkları yazışmalardır. 

Tüketici, işbu sözleşmeyi ve ön bilgilendirme metnini elektronik ortamda teyit etmekle, ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini kabul, taahhüt ve beyan eder.

19-. GİZLİLİK

İnternet Sitesi üzerinde işlem yaparken Petite Mothers’nın sistemlerine bırakmış olduğunuz gizli bilgiler ve kişisel bilgiler, sözleşmenin ifası amacıyla kullanılmaktadır. Petite Mothers ile paylaşmış olduğunuz kişisel bilgileriniz, bu amaç dışında kullanılmaz ve 3. şahıslar ile paylaşılmaz.

Ancak, bu bilgiler yürürlükteki yasal mevzuat kapsamında, yasal mevzuata uygun olarak yetkili makamlar tarafından alınan kararlar ve/veya talepler  doğrultusunda yetkili makamlar ile paylaşılır.

20-. VERİ GİRİŞLERİNDEKİ HATALARIN BELİRLENMESİ VE DÜZELTİLMESİ

ALICI’nın İnternet Sitesi üzerinde siparişini oluştururken veri girişlerinde hata yapması halinde sipariş işlemi tamamlanamayacak ve sözleşme kurulmayacaktır. Veri girişlerinde hata yapılması halinde, sistem siparişin tamamlanması için ALICI’yı yönlendirecektir.

Sözleşmenin kurulabilmesi için İnternet Sitesi üzerinde yayınlanan Üyelik Paketlerinden birinin seçilmesi ve en az bir ürün için satın alma işlemi yapılması gerekir.

21-. FESİH

Petite Mothers, Sözleşmenin ifasına ve teslimine ilişkin yükümlülüklerini ayıpsız olarak taahhüt ettiği süre içinde yerine getirmek zorundadır. Aksi halde ALICI sözleşmeyi haklı nedenle fesih edebilir. Sözleşmenin feshi durumunda, Petite Mothers, varsa teslimat masrafları da dâhil olmak üzere tahsil edilen tüm ödemeleri fesih bildiriminin kendisine ulaştığı tarihten itibaren 14 (on dört) gün içinde ALICI’ya 4/12/1984 tarihli ve 3095 sayılı Kanuni Faiz ve Temerrüt Faizine İlişkin Kanunun 1. maddesine göre belirlenen kanuni faiziyle birlikte geri ödemek ve varsa ALICI’yı borç altına sokan tüm kıymetli evrak ve benzeri belgeleri iade etmek zorundadır. ALICI satın alınan danışmanlık hizmeti başlamadan 8 gün öncesine kadar, gerekçe göstermeksizin sözleşmeyi iptal etme hakkına sahiptir. Web sitesinde belirtilmiş olan danışmanlık başlama tarihinden itibaren 7 gün öncesinden itibaren sebep belirtir ve kısmi cayma hakkını kullanabilir. 

Petite Mothers, ALICI’nın cayma hakkı süresi içinde (eğitimin başlama tarihinden en geç 8 gün önce) danışmanlığına son verme isteğinin, kendisine ulaştığı tarihten itibaren 24 (Yirmi Dört) saat içinde ALICI’ya bildirimde bulunma ve sunulan hizmeti durdurmakla yükümlüdür.

Aboneliğin/hizmetin 24 saat içinde durdurulmamasından ALICI sorumlu olmaz. 

23-. DİĞER ŞARTLAR

1-. Yabancı Dil Eğitimi alacak çocuğun velisi veya vasisi konumunda olan ALICI ile iş bu sözleşmeyi akteden kişinin, farklı olması halinde, hem ALICI hem de sözleşmeyi akteden, sözleşme hükümlerinden müştereken ve müteselsilen sorumludur. Sözleşmede ALICI’ya ait hak ve borçlar, sözleşmeyi akteden ve ALICI için müştereken ve müteselsilen bağlayıcıdır. ALICI(veli) sözleşmede imzası bulunmasa bile ilk derse katılmış olmakla iş bu sözleşme hükümlerini kabul etmiş sayılır.

2-. www.petitemothers.com sitesinde yer alan bilgilendirmeler iş bu sözleşmenin eki niteliğindedir. Kursiyer iş bu sözleşmeyi imzalamakla www.petitemothers.com sitesinde yer alan; Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metni, Petite Mothers CCTV Kişisel Verilerin Korunması ve İşlenmesi Aydınlatma Metni, Petite Mothers İnternet Sitesi Gizlilik Politikası, Kişisel verilerin Korunması Politikası ve diğer bilgilendirme metinlerini okumuş ve kabul etmiş sayılır.

3-. ALICI her türlü talep ve şikayetlerini Petite Mothers’ın yukarıda belirtilen info@petitemothers.com yazılı olarak, e posta ile ve/veya Websitesi’nde yer alan iletişim kanalları üzerinden ulaştırabilir.

4-. Taraflar arasında, iş bu sözleşmeden kaynaklanan uyuşmazlıklarda İstanbul Mahkemeleri ve İcra daireleri yetkilidir.

5-. Petite Mothers, ALICI tarafından bildirilen iletişim adreslerine, eğitim sürecine ilişkin bilgiler, ders ve dönem bilgileri&değişiklikleri, kampanyalar hakkında bilgiler gönderebilir.

25-. UYUŞMAZLIKLARIN ÇÖZÜMÜ

Mesafeli Satış Sözleşmesinin uygulanmasından kaynaklanacak uyuşmazlıklarda, ALICI’nın mal veya hizmeti satın aldığı ve ikametgahının bulunduğu yerdeki Tüketici Hakem Heyetleri ile Tüketici Mahkemeleri yetkilidir. ALICI şikâyet ve itirazları konusunda başvurularını, Bakanlık tarafından her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dâhilinde mal veya hizmeti satın aldığı veya ikametgâhının bulunduğu yerdeki Tüketici Sorunları Hakem Heyetine veya Tüketici Mahkemesine yapabilir.

26-. CAYMA HAKKI

6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’un 48. maddesi gereğince hazırlanan ve Resmi Gazete’nin 27.11.2014 tarihli 29188 sayılı nüshasında yayımlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğinin 15. Maddesinin e ve ğ bentleri gereğince, bu sözleşme kapsamındaki yazılımlar, “dijital içerik” olduğu ve “elektronik ortamda anında ifa edilen hizmet ve tüketiciye anında teslim edilen gayri maddi mal” olduğu için cayma hakkından istisna tutulmuştur. Bu nedenle, cayma hakkı kullanılamaz.

26.1-. CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK SÖZLEŞMELER

Aksi kararlaştırılmadıkça ALICI aşağıdaki sözleşmelerde cayma hakkını kullanamaz:

Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve Petite Mothers veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler.

Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler.

Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler.

Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmeler.

Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayri maddi mallara ilişkin sözleşmeler.

Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmeler.

27-. TEMERRÜT HALİ VE HUKUKİ SONUÇLARI

ALICI, ödeme işlemlerini kredi kartı ile yaptığı durumda temerrüde düştüğü takdirde, kart sahibi banka ile arasındaki kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyeceğini ve bankaya karşı sorumlu olacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir; doğacak masrafları ve vekâlet ücretini ALICI’dan talep edebilir ve her koşulda ALICI’nın borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde, ALICI, borcun gecikmeli ifasından dolayı Petite Mothers’ın uğradığı zarar ve ziyanını ödeyeceğini kabul eder.

28-. SON MADDELER

28.1 İşbu Sözleşme, ALICI tarafından elektronik ortamda onaylanmak suretiyle akdedilmiş ve ALICI’nın elektronik onay tarihi itibariyle yürürlüğe girmiştir.

Yukarıda sözleşme şartlarını okudum, anladım, gerekli gördüğüm noktaları not aldım, anlamadığım maddeler hakkında Petite Mothers yetkilisine sorular sordum. Hizmet alacağım eğitimin, temel nitelikleri, toplam ders saati, koçluk hizmeti, yürütülmesi, bilgisayara kurulması, çalıştırılması, online iletişimin sürdürülme kanalları,  satış fiyatı, ödeme şekli, v.s. ilgili tüm ön bilgiler ve iptal hakkı konusunda bilgi sahibi oldum ve sonrasında işbu sözleşmeyi elektronik ortamda onayladım.

Petite Mothers hizmetini ve içeriğini kendi kişisel, ticari olmayan kullanımım için kullandığıma ve Petite Mothers hizmetini veya içeriği yeniden dağıtmayacağımı ve/veya devretmeyeceğimi taahhüt ederim.

Katılmak istediğim kurs ücretini ödeyebilecek maddi gelire/varlığa sahip olduğumu, iş bu sözleşme şartlarını kabul ettiğimi, eğitimim sırasında sözleşme şartlarına ve Petite Mothers tarafından belirlenmiş kural ve düzenlemelere uyacağımı beyan ederim.

29-. ÖDEME 

Ödemeler aşağıdaki banka hesaplarına havale yolu ile yapılabilir.

Petite Mothers ®, Refactory Labs Yazılım ArGe Limited Şirketi’nin tescilli markasıdır.

Hesap Adı: REFACTORY LABS YAZILIM ARGE LİMİTED ŞİRKETİ

Kuveyt Turk

TR67 0020 5000 0951 7993 4000 01

En Para / Finans Bank

TR76 0011 1000 0000 0079 6587 41

30-. Bize ulaşın

 Petite Mothers hizmetleriyle veya sözleşmelerle ilgili herhangi bir sorunuz olursa lütfen web sitemizin “iletişim”  bölümüne giderek  Petite Mothers ile iletişime geçebilir veya 850’li hattımızı arayabilir veya aynı numaradan whatsApp hattımıza hemen yazabilirsiniz. Şartlarımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz.  Petite Mothers’la keyifle öğrenmenizi dileriz! 

TEL:+90 (850) 303 92 62