Eğitim Koçluğu

Eğitim Koçluğu Ne İşe Yarar?

Eğitim koçluğu, eğitim süresi boyunca veli ile en çok iletişimde olan kişidir. Yönetim ve öğretmenler ile aile arasındaki bilgi (memnuniyet, öneri, şikayet vb.) alışverişini “eğitim koçu” sağlar. 

Eğitim koçu, çocuğun derslere adaptasyonunu ve ailenin evde düzenli rutin oluşturup oluşturmadığını, çocuğun derse isteksizliği yahut ailenin sorumluluk almakta ihmali gibi önemli faktörleri takip eder.

Tesbitlerini aile ile paylaşır, ailenin yaklaşımlarının olası sonuçları hakkında aileleri bilgilendirir, çözüm haritaları çıkarır.

Hangi uygulamayı ne kadar süre kullanacağını, yazılımlar konusunda gözden kaçırılan detayları aileye bildirir, her hafta kullanımların sadece dakikasını değil verimini ve ilerleyişini detaylarıyla raporlar. (örneğin ebeveyn tarafından yazılımda 60 dakika geçirdiği düşünülen bir çocuk, gerçekten 60 dakika geçirmiştir ancak bu sırada sadece tek bir ünite bitirebilmiştir. Bu durum çocuğun programı verimli kullanmadığı, program içinde de olsa dikkatini farklı yerlere kaydırdığı, yahut bekleyerek zamanı doldurduğu şeklinde yorumlanabilir. Buna paralel olarak çocukta dikkat dağınıklığı veya öğrenme güçlüğü gibi engeller olup olmadığı araştırılır.)

Eğitim koçu, canlı dersler konusunda öğretmenin raporlarını aileyle paylaşır, canlı derslerde maksimum verim elde edebilmek için aileyi yönlendirir. 

Ebeveynin canlı ders esnasında çocuğuna eşlik edip etmeyeceği, öğretmenin yönergelerini çocuğa iletip iletmeyeceği, canlı dersin yapıldığı ortamın öğrenmeye uygun olup olmadığı, ders öncesi hazırlık gerekip gerekmeyeceği gibi hususlarda her çocuğun ve ailenin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak ebeveynle işbirliği yapar. 

Eğitim koçu, yazılımlarda çocuğun sevdiği yahut zorlandığı noktaları ebeveynle istişare ederek saptar, buna göre çocuğun uyum sağlayamadığı yazılımı, havuzumuzda bulunan diğer yazılımlardan bir başkası ile değiştirerek verimliliği ve memnuniyeti düzenli takip eder. 

Eğitim koçu, ailenizin dinamiklerine uygun olarak çocuğunuzun ve sizin yoğunluğunuzu yahut esnek zamanınızı baz alır, gerekli durumlarda size özel rahatlıklar sağlar, programınızı oluşturmanızda yardımcı olur, öğrenmenin püf noktalarını, öğrenmekte en verimli saatleri ve çocuğa pozitif yaklaşımın ipuçlarını sizlerle paylaşır.

Eğitim koçunuz, hayat boyu sürecek öğrenme yolculuğunuzun dinamik koşullara göre  uyarlayabilmek için ve çocuklarınızın keyifle öğrenme sürecinde istikrarı sağlayabilmeleri için yanınızdadır. Çünkü istikrarlı öğrenme bir ekip işidir.

Çocuklarımızın geleceğini birlikte inşa etmeye ne dersiniz?

Petite Mothers Bütüncül İngilizce Danışmanlığı